Upozornění pro čtenáře
a probíhající akce

Knihovna městyse Lysic vás zve na prodejní výstavu výrobků patchworku,  jejichž autorkou je paní Ing. Dagmar Dudková z Kunštátu. Výstava proběhne od  16.11 - 24.11.2019 denně od 14.00 - 17.00 hodin ve výstavní síni knihovny.

Všichni jste srdečně vítáni. 

Knihovna městyse Lysic vás zve v neděli  10.11.2019 v 17:30 hod na Listování (cyklus scénického čtení)  Mé dětství v socialismu

Patříte také mezi děti socialismu? Pak ve vás vtipné, dojemné, mrazivé a originální texty zaručeně vyvolají proud vašich vlastních vzpomínek, emocí a zážitků z té doby. Nebo jste se narodili až po sametové revoluci? Potom zůstanete v úžasu nad tím, v čem vaši rodiče museli každodenně žít a jak moc se tehdejší svět lišil od dnešního.

Druhý ročník čtenářské soutěže  "Lovci perel"

Od 7.října začíná pro děti soutěž Lovci perel. Pravidla se dozvíte na dětském webíku nebo přímo u knihovnice.

Lov perel bude ukončen 30.5.2020

Těším se na vás

Deskové hry na dětském oddělení

Knihovna oznamuje čtenářům, že od měsíce února jsou na dětském oddělení připraveny deskové a karetní hry. Můžete je hrát v knihovně nebo si je půjčit domů. Seznam společenských her a pravidla jejich půjčování najdete na web stránkách pro děti nebo jsou k dispozici přímo v knihovně. V on-line katalogu najdete hry jako speciální dokumenty.