E-KNIHY

eVýpůjčky

Z pohodlí domova si můžete vybírat z více než 9 500 e-knih. Novinky a bestsellery, na které jste dosud museli čekat, si můžete stahovat do vašeho zařízení. Tyto knihy naleznete v našem on-line katalogu a můžete si je půjčovat odkudkoli. Podmínkou je být zaregistrovaným čtenářem Knihovny městyse Lysic. Zaregistrujte se na stránce www.palmknihy.cz (Můj účet → vytvořit nový účet vpravo nahoře) a to se stejnou e-mailovou adresou jako v naší knihovně. Vypůjčené knihy můžete číst pomocí aplikace Palmknihy v systémech Android a iOS a na vybraných čtečkách.


Postup pro čtenáře:

1. Zaregistrujte se v knihovně.

2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3. Nainstalujte si do čtecího zařízení mobilní aplikaci, která půjčování e-knih podporuje. K dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

  • Android 4.2.2+: Palmknihy Lite

  • Android 5.0+: Palmknihy

  • iOS 11.0+: Palmknihy

Kromě telefonů a tabletů je možné používat specializované čtečky e-knih s e-inkovým displejem, které umožňují instalaci vlastních Android aplikací. Pokud si pořizujete novou čtečku kvůli půjčování e-knih, tento parametr si důkladně ověřte, na nejrozšířenějších čtečkách (Kindle, PocketBook, Kobo...) není využívání této služby (eVýpůjčky) možné! Z u nás běžně dostupných modelů jsou použitelné například novější modely od společnosti Onyx International (s označením "Boox" v názvu - Poke, Leaf, Nova, Note, Max...).


Jak si vypůjčit e-knihu:
1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny.
2. U vybraného titulu klikněte na tlačítko "Půjčit e-knihu". Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce. Titul se obratem automaticky přiřadí k vašemu profilu na portálu Palmknihy a naleznete jej také v nainstalované mobilní aplikaci v telefonu/tabletu/čtečce - v sekci "Moje e-knihy" kliknete na náhled obálky a následně na tlačítko "Číst", načež se e-kniha stáhne do zařízení a můžete číst

Kde svou e-knihu najdete:

Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci "Moje e-knihy". Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu (pouze v tomto musíte být připojeni k internetu). Po 31 dnech se výpůjčka ze zařízení automaticky smaže. Pokud e-knihu za 31 dní nestihnete přečíst, můžete si ji půjčit znovu na dalších 31 dní

pozn. Stejně jako půjčování papírových knih, také půjčování e-knih  pro knihovny představuje určité náklady. Proto je počet výpůjček omezen.


Obecní knihovna Lysice, Halasova 224, 679 71 Lysice, tel. 516 472 166
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!