Lovci perel

soutěž pro děti

Knihovna městyse Lysic vyhlašuje druhý ročník soutěže  Lovci perel

O co jde? Jde o to ulovit co nejvíce perel. A za co je dostaneš? Za přečtenou knihu a správně vyplněnou hrací kartu.

PRAVIDLA HRY:

  1. pokud jsi čtenář knihovny zapiš se u knihovnice do hry jako lovec, pokud nemáš průkazku do knihovny, tak se nejprve musíš zaregistrovat jako čtenář knihovny

  2. vyber si knížku s označením "perlorodka" - v jeden den si můžeš odnést max. 3 knížky perlorodky, odpovídající tvému věku

  3. knížky si vypůjčíš a dostaneš k nim HRACÍ KARTY s otázkami

  4. knížky přečti a odpověz na otázky

  5. knížky musíš vrátit nejpozději do 6 týdnů ode dne vypůjčení

  6. když vrátíš knížky perlorodky do 6 týdnů a budeš mít správně vyplněnou Hrací kartu - dostaneš perličku

V knihovně si vybereš nějakou knížku "Perlorodku." Neboj se, budou řádně označené obrázkem. Lovec si v jeden den může odnést maximálně 3 knížky perlorodky. A pozor! Knížky perlorodky jsou označeny podle věku. BER SI KNIHY, KTERÉ ODPOVÍDAJÍ TVÉMU VĚKU. Starší děti si nesmí brát knihy určené těm mladším (příklad: když jsem v 6. třídě, nebudu si brát knížky pro prvňáčky)

U výpůjčního pultu dostaneš  ke knížce hrací kartu. Jen nezapomeň knihovnici při půjčování upozornit, že jsi lovec, aby ti ji nezapomněla dát.  Tvým úkolem je hrací kartu po přečtení knihy Perlorodky vyplnit. Doporučujeme si otázky přečíst dřív, než se pustíš do čtení knížky, ať víš co v příběhu hledat .

Podmínkou získání perly je nejen správně vyplněná hrací karta, ale také vrácení knížky perlorodky nejpozději do 6 týdnů ode dne výpůjčky! Ulovené perly budeme navlékat na šňůrku s tvým jménem.

Bonus: V hrací kartě jsou ještě nepovinné otázky. Za jejich vyplnění můžeš získat bod (jedna bonusová otázka = jeden bod). Když budeš mít nasbíráno 10 bodů, můžeš je vyměnit za jednu perlu nebo za malou odměnu 

Perlu můžeš získat i tak, že vymyslíš nějakou hrací kartu na knížku, která ještě není Perlorodka. Ale musíš se prvně poradit s knihovnicí. Ta ti vysvětlí jak na to. 

Nová hrací karta (nová perlorodka) musí obsahovat:

  • autor knížky
  • název knížky
  • 5 otázek i s odpověďmi (u každé odpovědi musí být i číslo stránky, kde se dá odpověď v knize najít)
  • 3 nepovinné otázky

Pravidla pro malé děti - knížku čte rodič

Lovcem perel se může stát i dítě-nečtenář, přihlášený do hry, kterému knížku čte některý z rodičů. Rodiče vyberou knihy perlorodky, ze kterých budou doma číst, a malý lovec namaluje ke knize obrázek. Při odevzdávání obrázku dostane malý lovec otázku, která se bude vztahovat k textu knihy. Za obrázek a správnou odpověď získá perlu. Podmínkou je vrácení perlorodky do 6 týdnů od půjčení.