Novinky
pro kluky a holky

 Aktuálně: Lovci perel


Čtenářská soutěž Lovci perel začíná od listopadu 2018. Perličky budeme lovit do konce června 2019. Více o pravidlech hry se dozvíte u knihovnice nebo přímo v menu Lovci perel - pravidla soutěže.

Skautská pošta u nás v knihovně


Hra navazuje na právě vysílaný seriál Skautská pošta 1918, věnovaný vzniku Československa, v  hlavní roli s  Pavlem  Zedníčkem, který je zároveň i průvodcem hry. Zatímco seriál o této době vypráví, ve hře si dobrodružnou roli doručovatelů děti samy vyzkouší. Na projektu s dětským webem spolupracuje více než 400 veřejných knihoven po celé České republice. A my jsme jednou z nich, kde bude možné dopis osobně doručit. Tím ale celá soutěž teprve začíná. Projekt Skautská pošta bude fungovat až do konce listopadu. Více na www.skautskaposta.cz, na stránce jsou i odvysílané díly televizního seriálu, který běží na Déčku každé úterý v 16:10.

Deskové hry na dětském oddělení


Ahoj děti,

od měsíce února jsou pro vás připraveny deskové a karetní hry, které si můžete nejen zahrát na dětském oddělení, ale i půjčit domů. Seznam společenských her a pravidla jejich půjčování najdete na web stránkách nebo přímo v knihovně. V katalogu je najdete jako speciální dokumenty.